refline

 

V čem spočívá kouzlo fotbalové akademie - Volf Soccer Academy a jak se liší tréninky mládeže v ČR, Kanadě či africké Ugandě?

Ve Volf Soccer Academy se nejvíce zaměřujeme na to, aby hráči měli co nejvíce kontaktu s míčem. Učíme mladé hráče/ky kličky i zasekávačky, které jsme pojmenovali podle slavných fotbalistů. Máme také vypracovanou jemnou techniku s míčem na místě, která je číselně označena od nejjednodušší po složitější. Při trénincích dále používáme tzv. brain kinetik, což je zapojení různých podnětů ve cvičeních, ať už jsou to barvy, čísla, nebo různé pohyby těla při koordinaci. Snažíme se o to aby tréninky měli energii a aby děti trénovaly s úsměvem na tváři.

Tréninky v Kanadě probíhají v týdnu většinou od pěti do devíti hodin, dvakrát až čtyřikrát týdně. O víkendu je výhodou, že kluci hrají klubové zápasy v sobotu a holky naopak v neděli. Tím pro nás vzniká příležitost tréninky rozdělit. Kluci s námi chodí pravidelně trénovat v neděli a děvčata naopak v sobotu. V ČR tohle není možné, protože chlapci i dívky mívají zápasy o víkendech nepravidelně. To je důvod, proč u nás trénujeme v pozdějších odpoledních hodinách. Rozdíl je také v tom, že v Kanadě se trénuje i pozdě do večerních hodin, klidně i do devíti večer. To u nás nikdo nechce tolerovat.
V Africe je obrovský potenciál skvělých fotbalistů, které bychom chtěli v budoucnu pomoci dostat do evropských soutěží či do zámoří. V Africe jsou podmínky jiné než v Kanadě, neexistuje tam příliš mnoho zápasů mezi týmy a fotbal je považován spíše za zábavu a koníček. Ale ne nadarmo se říká, že největší talenti vznikají v chudobě.