Jaroslav Chum

Nabírá
Zobrazeno - 1011x Uloženo - 1x

O mně

Jmenuji se Jarda Chum, narodil jsem na Kladně v roce 1997 a dlouhá letá jsem žil poblíž Kladna v malé vesničce.

Již od mala bylo vidět, že mě pohyb velmi baví a zajímá, takže kam šlo výlezt, tam jsem vylezl, kam jsem se mohl schovat, tam jsem se schoval a co se dalo přeskočit a bylo v mých silách to přeskočit, tak to jsem přeskočil. Mám z té doby pár hezkých jizev a šrámu a velmi rád na tu dobu vzpomínám.

Prošel jsem řadou sportů od těch komplexnějších (atletika, fotbal, hokej) přes bojové sporty (judo, karate, all-kampf jitsu) až k těm individuálním (parkour, fitness, kalistenika), kterým se v současné době věnuji jakožto trenér.

Vystudoval jsem 8 leté sportovní gymnázium v Kladně a také obor "Tělesná výchova a sport" na Univerzitě Karlově, kde zároveň studuji ještě navazující magisterský obor. Přiští rok bych rád ještě začal studovat obor "Management sportu" a to by mělo být vše, co se týče mých studií.

V průběhu svého života jsem někde nabral obrovskou vůli k tomu, se nikdy nevzdát a v případě, že mi něco nejde, tak to zkoušet znovz dokola a dokola. Píši "někde" protože si opravdu nejsem jistý, možná to bylo v době, kdy jsem jezdil na skateboardu a učil se nové triky, které mi nešly, ale já je chtěl tak moc umět, že jsem je zkoušel tak dlouho, dokud jsem se je prostě nenaučil.

Pochopil jsem tedy už jako mladý kluk, že pro úspěch je potřeba dřiny, odhodlání a řádné motivace, ať už vaší osobní či motivace z okolí. No a tak již od svých 15 let pomáhám lidem s rozvojem jejich fyzické i psychické zdatnosti v různých sportech, zejména v oblasti fitness, posilování s vlasní vahou a parkouru.

Každopádně, jak už jsem zmínil výše, sám jsem prošel řadou sportů a byl pod různými trenéry, tedy jsem mohl vidět, jaký mají trenéři ke svým klientům (svěřencům) přístup, jak jsou sestavovány tréninky a jak roste výkonnost jednotlivých členů týmu (skupiny) či týmu jako celku. Občas mi připadalo, že daný trénink nedává smysl, že provádíme v tréninku cvičení, abychom rozvíjeli např. sílu, koordinaci nebo rychlost, ale ani jedno z toho jsme nerozvíjeli, nebo jsem měl alespoň ten pocit, že by se to mělo dělat jinak. Nakonec tohle byl jeden z důvodů, proč jsem šel na sportovní vysokou. Při studiu na VŠ mi pak došlo, že "tréner" nerovná se "profesionál v oboru" a že je důležité hledat zejména takového trenéra, který je kvalifikovaný, vzdělaný, má zkušenosti a řídí se moderními metodami tréninku! A takový se tedy snažím být.

V soušasné době pracuji v klubu Parkourpraha, kde vedu skupinové lekce parkouru pro různé věkové kategorie (6-18 let) Ve svém volném čase trénuji individuálně lekce kalisteniky, fitness i parkouru, většinou různě po Praze a občas i na Kladně. Při studiu mám tedy práce celkem hodně, ale volná místa ještě stále jsou.

Dosažené úspěchy a zkušenosti

Za svůj poměrně krátký život jsem si již upravil pohled na pojem "úspěch" a tak zde vypíši jen to nejdůležitější pro mě samotného.

4 roky po sobě vítěz silového čtyřboje okresního kola SŠ v sekci jednotlivci (Toto umístění jsem obhájil doposud jako jediný od dob, kdy se silový čtyřboj zavedl v okresních kolech SŠ).

4 roky po sobě 3. místo v silovém čtyřboji krajského kola SŠ v sekci jednotlivci.

3. místo ve finále NINJA FAKTOR ČR
Pouze 15 lidí z 1250 prošlo kvalifikací na první Ninja Faktor ČR a dostalo se do finále. Průběh finále byl opravdu náročný a z 15 lidí jsme dráhu dokončili pouze 3.

6 samostatných seskoků padákem

Úspěchem je pro mě také spousta velkých parkourových skoků, zvednutí 200kg na mrtvý tah, schopnost přitáhnout se na jedné ruce na hrazdě, klik na jedné ruce s tlesknutím a spoustu dalších silově-kondičních prvků.

Mám za sebou řadu reklam (propagačních fotek a videí) pro různé sportovní značky či společnosti (Trickpad, Parkourpraha, Výstaviště Praha, Orco, Beach park Mlékojedy).

Pro Beach Park Mlékojedy jsem vymyslel a vyprojektoval nové netradiční sportovní překážky, které se budou nacházet v létě 2021 okolo jezera nedaleko beach baru.

Služby

1
Parkourový trénink
Dohodou

Parkourový trénink sestavený na míru dle věku, výk ...zobrazit více

Hodnocení (1)

5

Cena - 5

Sympatie - 5

Kvalita - 5

Profesionalita - 5

5

Adam

9. 5. 2021

Napsat zprávu trenérovi

Pro odeslání zprávy je nutné se přihlásit

Přihlásit

Působiště a kontakt

 Adresa 1: Praha
 Adresa 2: Kladno
Telefon: