Martin Cheníček

Nabírá
Zobrazeno - 184x Uloženo - 0x

O mně

Dokáži zadržet dech na více než 7 minut a potopit se do hloubky 80 metrů. A přitom jsem začínal stejně jako mnozí z vás - nevěděl jsem o tom světě dole nic. A neuměl nic.

Vždy mě zajímalo poznávání nových věcí, objevování nových světů okolo sebe. A když jsem se jednoho dne potopil v českém lomu na 1.minutu do pár metrů hloubky, zjistil jsem, že za tuhle drobnou minutu jsem se naučil o sobě víc, než za měsíce meditačních cvičení.
Začal mě "freediving" zajímat.

Stejně jako mnozí, jsem o tomto sportu tenkrát nevěděl nic. Po absolvování prvního kurzu v roce 2006 jsem objevil něco, co mi v životě chybělo. Ten pocit, když klesáš dolů, do ticha, tmy, hloubky, tlaku, a jsi jen malá jiskřička života na pomezí tmy, a pak hlavně ten pocit, kdy se vlastními silami dostaneš zpět k hladině, a odměníš se NÁÁÁDECHEM... Ten pocit znovuzrození se i pro mne, sportovce, normálního chlapa, žádného ezoterického bambuly, stal něčím co jsem začal hledat stále víc a víc.

Přišly první tréninky, objevení toho, že nevím vůbec nic, a že POKORA je to největší učení každý den. A ono to náhle šlo. Uvědomit si co mě v životě brzdí, co posune, jak pracovat se svou vlastní hlavou, jak schovat ego, nechat mluvit duši s tělem. Hodně jsem se učil.

A naučil.

Dnes, po desetileté kariéře jako instruktor potápění na nádech musím říci, že freediving by měl zkusit každý. Ne jako sport, ale jako cestu za poznáním vlastní duše, mysli, srdce a těla. Neboť tyhle 4 vyjmenované věci, dělají člověka tím, kým je.

Tak pojďme. Ukážu vám, jak pracovat samo na sobě, abychom objevili svoje hloubky prostřednictvím toho největšího učitele na planetě zemi - vody.

Martin,
Freediving instruktor u floridské FII.

Dosažené úspěchy a zkušenosti

80m hloubka s Monoploutví
72 s ploutvemi.
7:13 zádrž dechu
172m vzdálenost v bazéně.

A je to k něčemu ?
Ne.
Jsou to jen čísla, která neříkají ve finále nic. Každý metr, každá sekunda kterou můj student dokáže, je nádhernou demonstrací sebeřízení, sebepoznání, vůle, píle.

A to jsou zkušenosti.
To je úspěch.

Toho jsem dosáhl. A pomohu i vám.
Martin.

Videa

Wrek prosinec 2016 bali

Služby

1
Potápění na nádech v kompletu.
3800 - 10000 Kč

Udělám maximum pro to, aby čas, jež nám dáte, byl ...zobrazit více

Hodnocení (1)

4.9

Cena - 4

Sympatie - 5

Kvalita - 5

Profesionalita - 5

4.9

David

Mohu jen doporučit. Super borec, coach, učitel :-)

6. 6. 2021

Napsat zprávu trenérovi

Pro odeslání zprávy je nutné se přihlásit

Přihlásit

Působiště a kontakt