Martin Cheníček

Nabírá
Zobrazeno - 2375x Uloženo - 0x

O mně

Dokáži zadržet dech na více než 7 minut a potopit se do hloubky 80 metrů. A přitom jsem začínal stejně jako mnozí z vás - nevěděl jsem o tom světě dole nic. A neuměl nic.

Vždy mě zajímalo poznávání nových věcí, objevování nových světů okolo sebe. A když jsem se jednoho dne potopil v českém lomu na 1.minutu do pár metrů hloubky, zjistil jsem, že za tuhle drobnou minutu jsem se naučil o sobě víc, než za měsíce meditačních cvičení.
Začal mě "freediving" zajímat.

Stejně jako mnozí, jsem o tomto sportu tenkrát nevěděl nic. Po absolvování prvního kurzu v roce 2006 jsem objevil něco, co mi v životě chybělo. Ten pocit, když klesáš dolů, do ticha, tmy, hloubky, tlaku, a jsi jen malá jiskřička života na pomezí tmy, a pak hlavně ten pocit, kdy se vlastními silami dostaneš zpět k hladině, a odměníš se NÁÁÁDECHEM... Ten pocit znovuzrození se i pro mne, sportovce, normálního chlapa, žádného ezoterického bambuly, stal něčím co jsem začal hledat stále víc a víc.

Přišly první tréninky, objevení toho, že nevím vůbec nic, a že POKORA je to největší učení každý den. A ono to náhle šlo. Uvědomit si co mě v životě brzdí, co posune, jak pracovat se svou vlastní hlavou, jak schovat ego, nechat mluvit duši s tělem. Hodně jsem se učil.

A naučil.

Dnes, po desetileté kariéře jako instruktor potápění na nádech musím říci, že freediving by měl zkusit každý. Ne jako sport, ale jako cestu za poznáním vlastní duše, mysli, srdce a těla. Neboť tyhle 4 vyjmenované věci, dělají člověka tím, kým je.

Tak pojďme. Ukážu vám, jak pracovat samo na sobě, abychom objevili svoje hloubky prostřednictvím toho největšího učitele na planetě zemi - vody.

Martin,
Freediving instruktor u floridské FII.

Dosažené úspěchy a zkušenosti

80m hloubka s Monoploutví
72 s ploutvemi.
7:13 zádrž dechu
172m vzdálenost v bazéně.

A je to k něčemu ?
Ne.
Jsou to jen čísla, která neříkají ve finále nic. Každý metr, každá sekunda kterou můj student dokáže, je nádhernou demonstrací sebeřízení, sebepoznání, vůle, píle.

A to jsou zkušenosti.
To je úspěch.

Toho jsem dosáhl. A pomohu i vám.
Martin.

Videa

Wrek prosinec 2016 bali

Služby

1
Potápění na nádech v kompletu.
3800 - 10000 Kč

Udělám maximum pro to, aby čas, jež nám dáte, byl ...zobrazit více

Hodnocení (1)

4.9

Cena - 4

Sympatie - 5

Kvalita - 5

Profesionalita - 5

4.9

David

Mohu jen doporučit. Super borec, coach, učitel :-)

6. 6. 2021

Napsat zprávu trenérovi

Pro odeslání zprávy je nutné se přihlásit

Přihlásit

Působiště a kontakt

refline příspěvky

Martin Cheníček
Trenér potápění

Už brzy vyrazíme opět do nejhlubšího evropského bazénu - 45m do Polska. Nechcete někdo s námi?

Martin Cheníček
Trenér potápění

Dnešní výlet na chorvatskou Blue hole se studenty se fakt vydařil. Vždycky mě fascinuje, jak je to tady super, že není třeba letět přes půl globusu někam do exotiky...