Mgr. Sokratis Kalagasidis

Nabírá
Zobrazeno - 1571x Uloženo - 0x

O mně

V roce 2019 jsem ukončil magisterským titulem studium na VŠTVS Palestra Praha, oborem wellness specialista. V roce 2017 jsem v bakalářském studiu vystudoval obor kondiční a sportovní specialista. V roce 2020 jsem získal tenisovou licenci 2.třídy

V souvislosti s vystudovanými obory mám za to, že vrcholový tenis není jen o herní přípravě na kurtech, ale také o kondiční připravenosti daného jedince. Ke komplexnímu a kvalitnímu výkonu se hráč bez dobré kondiční přípravy nedostane. Je velmi těžké obstát v dnešní tvrdé konkurenci, a proto je nesmírně důležité systematicky a správně trénovat.

Za posledních pár let se fyzické nároky v tenise výrazně zvýšily, a proto bych kondici daného sportovce nebral vůbec na lehkou váhu. K celkovému a kvalitnímu výkonu je potřeba, aby měl hráč, co nejlépe zvládnutou pohybovou přípravu. Nelze avšak opomenout důležitou součást sportovce, a tím je bezesporu talent. Péče o psychickou stránku u závodního hráče je taktéž nesmírně důležitým faktorem, protože se hráč musí vyrovnávat se značnou psychickou zátěží v průběhu výkonu. Vrcholový tenis jednoznačně vyžaduje velkou fyzickou i psychickou odolnost. Jestliže se podíváme na kvalitního, vrcholového tenisového hráče, jeho výkon je závislý na několika faktorech, a to na psychice, taktice, technické stránce, talentu a kondici. Vezmeme-li v úvahu, že tenis je sport individuální, vyvolává mnohdy větší stres, než sporty kolektivní, proto je i dostatečná psychická příprava nezanedbatelná. Hráč bojuje se soupeřem, ale často i sám se sebou, a proto má na fyzický stav výrazný dopad i psychický stav hráče. U rekreačních hráčů vidím potřebu správné techniky úderů, fyzické udržitelnosti.

Dosažené úspěchy a zkušenosti

Tenis jsem začal hrát v sedmi letech a věnuji se mu dodnes. Hrál jsem v týmu Witzenmann Opava a následně v týmu VSK VŠ TU Ostrava nejvyšší republikové soutěže družstev od mladších žáků až po juniory. V průběhu několika let jsem absolvoval nesčetně turnajů jednotlivců v České republice. Moje ročníkové umístění na žebříčcích ČTS všech jmenovaných kategorií bylo vždy v Top padesáti. Momentálně trénují závodní hráče + babytenis a hraji sparingy (všechny kategorie). 

Exkluzivní služby

Trénink důchodců

Trénink zdravotně handicapovaných

Trénink dětí

Tvorba individuálního plánu

Psychologická příprava

Trénink na vámi vybraném místě

Odborný doprovod na závody

Sparing

Služby

1
Tenisový trénink
500 Kč

Hodinový trénink včetně kurtu a míčků Uvedená c ...zobrazit více

Hodnocení (4)

5

Cena - 5

Sympatie - 5

Kvalita - 5

Profesionalita - 5

5

Veronika

Naprosto profesionální přístup, děkujeme.

29. 3. 2021
5

Kontsevaia Julia

Nejlepší trenér! dokonale odhaluje potenciál a motivuje !! Děti vždy chodí na cvičení s radostí a vykazují skvělé výsledky!!!!

29. 3. 2021
5

Iva

Se Sokratisem jsem začala trénovat téměř před rokem, po dvou letech nicnedělání. Tenis jsem v minulosti hrála, ale chyběla mi fyzická kondice, abych byla schopná běžet déle než 5 minut. Měla jsem mnoho tenisových zlozvyků. Díky jeho profesionálnímu, individuálnímu, ale i lidskému přístupu se konstantně zlepšuji, nejen tenisově. Moje celková fyzická kondice jde tím správným směrem. I když se občas ráno probudím s „nechce se mi“, vždy z tréninku odcházím se skvělým pocitem. Trénovat se Sokratisem bych doporučila hráčům na jakékoliv úrovni. Věřím, že jeho pozitivní a profesionální přístup ke každému tréninku ocení kdokoli. Nic není bez dřiny, ale ta také nestačí - trenér, který vám „sedne“, je velkým procentem úspěchu.

20. 3. 2021
5

Jiří

Spokojenost s vedením tréninku, odborností a volbou fyzicky náročnějších pasáží tréninku a tréninku techniky úderů.

20. 3. 2021

Napsat zprávu trenérovi

Pro odeslání zprávy je nutné se přihlásit

Přihlásit

Působiště a kontakt

 Adresa : Nad Hliníkem 1202, Praha 5
Telefon: