refline

 

Tvoje tělo potřebuje čas.Celé roky jsi zanedbával jeho náznaky. Dlouho jsi ignoroval všechny signály a bolesti. A pak po něm chceš, aby začalo ihned zase 100% fungovat, protože jsi zašel jednou na fyzioterapii? 🧐Takhle to nefunfuje.
Kondice našeho těla obsahuje roky mnoha informací z mnoha oblastí. Čím jsme jej krmili, jak moc jsme jej přetěžovali, jak jsme jej používali, jakými krémy jsme jej natírali, jak často jsme odpočívali, kolik vody jsme pili, jak dobře jsme spali…
Naše tělo zvládne hodně. Ale nevydrží to donekonečna.Naše tělo je dokonalé. Umí si poradit i s dlouhodobým přetěžováním, nedostatkem vitamínů nebo spánku. Ale vydrží to jen v případě, že je to jakási „nouzovka“ a trvá chvíli.
Když jsme například nemocní, nemůžeme cvičit, každá aktivita nás zmáhá, nemáme dostatek energie. Ale to jen do doby, než jsme opět plně při síle a začneme mít zase chuť starat se o sebe a svoje tělo. Začneme pomalu s procházkami, opět se uvidíme s přáteli na kávě, naše hlava začne plodit nové nápady, dostaneme chuť na pořádnej trénink, začne nám proudit krev v žilách. V tomto případě byl výpadek v pořádku a jsme schopni se brzo vrátit zpět do normálu. Ale co když se o svoje tělo nestaráme správně z dlouhodobého hlediska?
Celý článek zde fitpainfree.com/uncategorized/nespechej-na-svoje-telo/