Kristýna Vacková

Nabírá
Zobrazeno - 2243x Uloženo - 1x

O mně

Od svých pěti let jsem se věnovala baletu a modernímu tanci v Plzni. Neuměla jsem si představit den bez tance, nicméně tento čas díky pracovním a studijním povinnostem bohužel nadešel. A tak jsem objevila jógu - možnost protáhnout se, posílit tělo a zklidnit mysl. Později jsem našla mnohem víc, jóga přestala být o fyzickém cvičení, ale o novém životním stylu.

Absolvovala jsem první lektorský kurz v a hned poté odjela do Mysore, Indie, kde jsem zakotvila u svého učitele Hatha jógy Acharya Venkateshe a našla zde jógu v té nejčistší podobě, laskavou a oproštěnou od moderních přístupů, proto se k němu každoročně vracím.

Mimo hatha jógy mě před dvěma lety učarovala ashtanga pro svůj dokonale propracovaný systém, kde si mé srdce získalo více KPJAYI učitelů - v Čechách patří velké díky Denise Sengerové - v zahraničí Lise Ogletree či Evě Zikis. Jako doplnění k yangové ashtangové praxi jsem zvolila cestu relaxační yin jógy, kde jsem se naučila zastavit a naslouchat svému tělu a mysli.

Co se lektorování týče, aplikuji do hodin více stylů a vždy se dívám na momentální fyzické a psychické rozpoložení klienta. Jóga je především o naslouchání svému tělu a posílení těla i mysli, které jsou nerozlučně propojené. V žádném případě nepraktikuji tvrdé adjustmenty, většinou do pozice jen lehce dopomůžu. Snažím se každému maximálně pomoct v tom, aby si našel svoji jógovou praxi a učím pouze ásany a meditační techniky, které mám sama takzvaně "odžité". Nemíchám jógu s žádným jiným fyzickým cvičením, znalosti předávám tak, jak jsem je načerpala v Indii, upravené našemu západnímu vnímání. Respektuji individuální potřeby každého z nás a věřím, že kromě disciplíny by jóga měla být i odlehčená, měli bychom se s ní zasmát a nebrat se vždy úplně vážně:) 

Dosažené úspěchy a zkušenosti

Celkově mám tříletou praxi ve výuce jógy, každodenní vlastní praxi a to ve stylech Hatha, Yin a Ashtanga. Mám odučeno přes 1000 hodin a to skupinových a individuálních lekcí a office jógy. Přehled zde:

200 hodin Hatha Jóga - akreditované MŠMT - Karma Yoga, 05/2017
2 týdny intenzivní praxe s Acharya Venkatesh, Atmavikasa Centre, Mysore India, 07/2017
Yin Yoga pro instruktory - 30 hodin - Karma Yoga, 02/2018
Prana Enhancement - 4 týdny intenzivní praxe věnované očistným technikám, Acharya Venkatesh, Atmavikasa Centre, Mysore India, 07/2018
4 týdny Ashtangové praxe ve stylu Mysore pod vedením Evy Zikis, Koh Phangan, Thajsko, 3/2019
RYT 200 - akreditace pod Yoga Alliance pod vedením Kateřiny Prýmkové, RYT 500, 11/2019
300 h - Master Teacher's Training - lektorský kurz v Atmavikasa Centre pod vedením Acharya a Hema Venkatesh - věnované speciálně ženskému zdraví, Mysore, Indie, 01 - 02 /2020

Služby

1
Soukromá lekce jógy
700 Kč

Individuální lekce jógy 60 - 90 minut, lokalita Pr ...zobrazit více

2
Soukromé lekci jógy online
500 Kč

Individuální lekce jógy online - skype, messenger, ...zobrazit více

3
Skupinové lekce jógy online
100 Kč

Buďto přes zoom, popřípadě ve spolupráci se studie ...zobrazit více

Hodnocení (0)

0

Cena - 0

Sympatie - 0

Kvalita - 0

Profesionalita - 0

Napsat zprávu trenérovi

Pro odeslání zprávy je nutné se přihlásit

Přihlásit

Působiště a kontakt

 Adresa 1: Praha–Smíchov
 Adresa 2: Praha–Vinohrady
Telefon: