Videa od refcoach - Regenerace a péče o zdraví

Stejně jako na aktivní pohyb je důležitá regenerace a péče o tělo i mysl. Protáhněte se u příjemné jógy, vyčistěte mysl meditací a sbírejte tipy na správné stravování.

Pilates: Zpevnění a protažení celého těla za 15 minut

Pilates je příjemné cvičení, které přirozeným způsobem pomáhá zpevnit a protáhnout celé tělo. Vyzkoušejte 15 minut s Eliškou a zlepšete kontrolu nad svým tělem, posilte svaly a zvyšte svou ohebnost. Nezapomeňte na důležitost přesnosti provedených pohybů, plynulost a správné dýchání.

Ranní protažení pro každý den: Nastartujte tělo i mysl

Cítíte se přes den ztuhlí a do ničeho se vám nechce? Bolesti zad, svalů i kloubů jsou často způsobené nevhodným životním stylem a nedostatkem flexibility. Proto nepodceňujte strečink nejen při sportování, ale i po zbytek týdne. Začněte každý den příjemným protažením podle videa od naší trenérky Elišky Lacinové. Během pár minut nastartujete tělo i mysl a celý den bude příjemnější.

Meditace: Účinná zbraň pro každého sportovce

Meditace má blahodárné účinky pro vaše tělo i mysl. Její vliv můžete využít i při sportu. Věděli jste, že při krátkém meditování načerpáte dvakrát více energie než při stejné délce spánku? Poslechněte si o dalších účinkách meditace od Tomáše Reinbergra, učitele meditace a nadšeného sportovce.

Řízená meditace: 10 minut s Eliškou Lacinovou

Zdravé tělo a zdravá duše jdou ruku v ruce. Pečujte o svou psychiku pomocí řízené meditace v dnešním videu s Eliškou. Pro lepší pocit vám dnes stačí jen deset minut.

Protažení po tréninku: 5 minut strečinku a zklidnění

Protažení po tréninku je stejně důležité, jako pohyb samotný. Možná ještě důležitější, jelikož bez správného strečinku si snadno přivodíte zranění. Vneste do své protahovací rutiny změnu a zacvičte si podle videa od naší trenérky Elišky Lacinové.

3 cviky na uvolnění celého těla: 6 minut pro lepší den

Zdravé tělo není jen o posilování nebo běhání. Stejně důležitý je správný postoj, protažené svaly a funkční tělo, které vás neomezuje. Proto nezapomeňte pravidelně do tréninku řadit regeneraci. Dnes jsme pro vás připravili šestiminutové video se třemi cviky od Hanky Toufarové, které zvládnete během kratičké pauzy v práci. Uvědomíte si postoj vašeho těla a protáhnete ho od hlavy až k patě.

Zdravá práce v kanceláři: Tipy od Josefa Švermy

Tréninkem zpravidla trávíme jen pár hodin týdně. Oproti tomu v kanceláři velká část z nás sedí i přes 8 hodin denně. K tomu přidejte jízdu autem do práce, večerní posezení u televize a vůbec se nemůžeme divit, že nás při sportu omezuje bolest zad. Proto jsme se rozhodli sdílet tipy od Josefa Švermy na zdravou práci v kanceláři.

FITFAB Well: Cvičení Well BACK eliminující problémy se zády

S partou FITFAB může cvičit téměř každý a to díky programu Well. Na přípravě lekcí se podílely fyzioterapeutky a mohou si je zacvičit například nastávající či čerstvé maminky i lidé s problémy s koleny. Trápí vás bolavá záda? Pak se vám bude líbit dnešní lekce Well BACK s Andrejkou Mokrejšovou zaměřená na správné držení těla a kompenzování nevhodných návyků získaných například nesprávným sezením u počítače.